05 مارس

اکرم عیوض خانی،عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بازار پوشاک مدارس از لحاظ مالی بازار مطمئنی است، اظهار کرد: همین مسئله باعث می شود برخی از افرادی که تولیدکننده نیستند نیز، وارد بازار پوشاک مدرسه شوند. به گفته وی، واسطه ها در بازار روپوش مدرسه، معمولا خود را تولیدکننده معرفی می کنند؛ همچنین با توجه به اینکه واسطه ها نمی توانند پاسخگوی سفارش های مجدد مدارس برای ثبت نام های طی سال باشند و در مواردی از تامین روپوش در سایزهای غیرمعمول سربازمی زنند، مدارس از همکاری با آن ها استقبال نمی کنند.

این تولیدکننده پوشاک مدارس همچنین اظهار کرد: بعضی از واسطه ها با استفاده از نام تولیدکنندگان و تصاویر کارهای آن ها با مدارس قرارداد می بندند و بعد از تولیدکنندگان می خواهند که کار آن ها را انجام دهند. بنابراین در بسیاری از موارد مدارس نمی دانند که با واسطه ها کار می کنند. عیوض خانی با بیان اینکه مبلغ دریافتی از سوی واسطه ها بستگی به جنس و نوع کار دارد، حداقل این مبلغ را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: دلال ها معمولا متناسب با موقعیت محله ها، قیمت های خود را تغییر می دهند اما تولیدکنندگان شرکتی سود و قیمت مشخصی دارند.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت روپوش مدارس

عیوض‌خانی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی قیمت مواد اولیه تولید پوشاک در اردیبهشت ماه سال گذشته از افزایش ۱۵ درصدی قیمت روپوش مدارس نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: حداکثر قیمت مانتو و شلوار مدارس در مقطع دبستان ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و در مقطع راهنمایی و دبیرستان ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است. همچنین به گفته وی حداکثر قیمت لباس‌های لوکس سه‌تکه (سارافن، بلیز و شلوار) دخترانه و پسرانه که عموما در مقطع دبستان استفاده می‌شود، ۲۱۰ تا ۲۷۰ هزار تومان است.